Actualitate· 1 min citire

23 de mașini noi pentru polițiștii din Dolj

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 15 oct. 2018, 18:26

23 de autospeciale Dacia Logan au intrat, luni, în dotarea Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dolj, urmând a fi folosite în misiunile operative.

Potrivit unui comunicat remis de IPJ Dolj, cele 23 de autospeciale au fost repartizate Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dolj de către Poliţia Română, în cadrul procesului de înnoire a parcului auto al Ministerului Afacerilor Interne şi vor fi folosite în activităţile operative.„Înnoirea parcului auto al Inspectoratului de Poliţie Jedeţean Dolj va conduce la îmbunătăţirea timpilor de reacţie în situaţii de intervenţie, la creşterea mobilităţii şi, implicit, la îmbunătăţirea serviciului poliţienesc”, se arată în comunicatul citat.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate