Actualitate· 1 min citire

A fost prins bărbatul care a spart agenția bancară din Moțăței

26-edit

26-edit

Scris de Hantea Octavia Publicat: 15 iun. 2019, 10:27

Un bărbat în vârstă de 22 de ani, din Maglavit, este suspectat că a spart agenția bancară din Moțăței, judeţul Dolj, acesta fiind depistat și prins de poliţişti, sâmbătă. 

Potrivit IPJ Dolj, acesta este bănuit de săvârșirea infracțiunii de tentativă la furt calificat."Tânărul, în noaptea de 12/13 iunie, ar fi pătruns prin efracție în sediul unei agenții bancare, din Moțăței, însă, in urma verificărilor efectuate, s-a constatat că nu au fost înregistrate lipsuri. Cercetările continuă în vederea administrării probatoriului și dispunerii măsurilor legale", au transmis reprezentanții IPJ Dolj.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate