Actualitate· 1 min citire

Accident cu două victime, în Craiova

ambulanta-salvare-112

ambulanta-salvare-112

Scris de Hantea Octavia Publicat: 23 ian. 2020, 09:41

Un bărbat și o femeie au ajuns la spital, joi dimineață, după ce au fost implicați într-un accident rutier care a avut loc în Craiova.

Potrivit reprezentanţilor IPJ Dolj, evenimentul s-a produs din cauza neacordării de prioritate, în zona Podului Viorele."Un conducător auto de 47 de ani, din Craiova, nu ar fi acordat prioritate unui autoturism care circula pe strada Râului, la volanul căruia se afla un bărbat de 34 de ani, din Craiova. În urma impactului, unul dintre autoturisme a fost proiectat într-un stâlp. Două persoane au fost transportate conștiente la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.Pe numele șoferului a fost întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate