Accident cu două victime, în Craiova. O șoferiță nu a acordat prioritate unei alte mașini

Accident cu două victime, în Craiova. O șoferiță nu a acordat prioritate unei alte mașini
O șoferiță în vârstă de 35 de ani din Craiova și o altă femeie, în vârstă de 52 de ani, au ajuns la spital, în această după-amiază, în urma unui accident rutier produs din cauza neacordării de prioritate. Potrivit IPJ Dolj, șoferița în vârstă de 35 de ani nu a acordat prioritate de trecere unei alte mașini, ambele autoturisme lovind gardul unei locuințe și o a treia mașină parcată în zonă. „O femeie de 35 de ani, din Craiova, care conducea un autoturism pe strada Dealul Spirei, nu ar fi acordat prioritate de trecere unui autoturism condus pe strada Gheorghe Doja, de un bărbat de 59 de ani, din Craiova. În urma impactului, cele două autoturisme au mai lovit gardul unei locuințe, respectiv o altă mașină care era parcată în zonă”, a precizat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Cosmin Grădinaru. În urma impactului, femeia de 35 de ani și o pasageră de 52 de ani, din autoturismul care circula pe strada Dealul Spirei, au fost rănite, fiind nevoie să fie transportate la spital. Polițiștii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News


























