Actualitate· 1 min citire

Adolescent de 17 ani din Dolj, nevaccinat, mort în urma infecţiei cu COVID-19

Adolescent de 17 ani din Dolj, nevaccinat, mort în urma infecţiei cu COVID-19

Adolescent de 17 ani din Dolj, nevaccinat, mort în urma infecţiei cu COVID-19

Scris de Ionut Jifcu Publicat: 5 oct. 2021, 10:22

Adolescentul era nevaccinat, mai spun reprezentanții spitalului

Un adolescent în vârstă de 17 ani, infectat cu coronavirus , a decedat, noaptea trecută. Acesta era internat la ATI, în Spitalul Clinic Județean de Urgență Craiova.

Tânărul este din Bucivăț și a ajuns la spital, potrivit conducerii unității medicale, sâmbătă.

A fost internat la Terapie Intensivă.

Adolescentul era nevaccinat, mai spun reprezentanții spitalului.

Sursa: Realitatea de Dolj

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate