Actualitate· 1 min citire

Al patrulea deces din cauza coronavirusului în județul Dolj

Alți trei doljeni infectați cu coronavirus. Bilanțul îmbolnăvirilor a ajuns la 170

Alți trei doljeni infectați cu coronavirus. Bilanțul îmbolnăvirilor a ajuns la 170

Scris de Hantea Octavia Publicat: 22 mai 2020, 19:53

O femeie în vârstă de 67 de ani, din judeţul Dolj, a decedat din cauza noului coronavirus. 

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, femeia a fost confirmată cu COVID-19 pe 21 mai, iar decesul a survenit astăzi.Femeia suferea şi de alte boli: insuficienţă cardiacă, diabet zaharat şi bronhopenumopatie cronică obstructivă.Informarea de astăzi a Prefecturii Dolj indică faptul că alte cinci cazuri de COVID-19 au fost înregistrate în județ, în ultimele 24 de ore, fiind vorba despre persoane care au intrat în contact direct cu cei deja înregistrați ca fiind infectați cu coronavirus. Bilanțul a ajuns, astăzi, la 183 de îmbolnăviri.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate