Actualitate· 1 min citire

Al treilea doljean depistat cu noul coronavirus

O femeie însărcinată, care era în carantină, a ajuns la Spitalul Clinic Județean Craiova "Va naște în spitalul nostru"

O femeie însărcinată, care era în carantină, a ajuns la Spitalul Clinic Județean Craiova "Va naște în spitalul nostru"

Scris de Hantea Octavia Publicat: 14 mar. 2020, 10:48

Un al treilea doljean a fost confirmat cu noul coronavirus, răspunsul pentru test fiind sta sâmbătă dimineață.

Potrivit autorităților este vorba despre un bărbat în vârstă de 39 ani care era în izolare la domiciliu după ce s-a întors din Brescia Italia.Acesta nu a avut simptome,inițial, dar când a început să se simtă rău, a mers la spital, pe data de 12 martie.Bărbatul a fost internat, sâmbătă dimineaț,  la Spitalul Victor Babeș din Craiova, acolo unde alți doi doljeni se află sub tratament.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate