Actualitate· 1 min citire

Alegeri cu ușile închise la PSD Dolj. Dăncilă a dat presa afară din sală

IMG_20190813_160340

IMG_20190813_160340

Scris de Hantea Octavia Publicat: 13 aug. 2019, 16:53

Premierul Viorica Dăncilă a cerut reprezentanților mass mediei să părăsească sala în care are loc  Conferința Organizației, Județene PSD Dolj, la Centrul Multifuncțional din Craiova.

Evenimentul are loc astăzi, social democrații doljeni urmând să aleagă noua conducere.

După o întârziere de aproximativ 25 de minute, premierul României a ajuns la eveniment și imediat după ce a fost intonat imnul României, presa a fost dată afară din sala în care are loc conferința.

"Aceasta este cerința doamnei premier. Vă rugăm să mergem în altă sală unde va da o declarație după conferință", a fost mesajul tranșant al organizatorilor.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate