Advertising
Anchetă de amploare după moartea elevului de 15 ani din Bacău. Ambulanța ar fi ajuns după două ore

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 22 mai 2026, 08:05
Anchetă de amploare după moartea elevului de 15 ani la o școală din Bacău. Primarul din comuna Parincea acuză că ambulanța a venit cu mare întârziere, iar acum ministrul interimar al Sănătății, Czeke Attila, vrea să afle în cât timp au răspuns cei de la serviciul de ambulanță și dacă s-a acționat corect la fața locului, potrivit Realitatea PLUS. Vă avertizăm că urmează detalii cu un puternic impact emoțional care pot afecta în special minorii.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 16:49Un elicopter al gigantului saudit Aramco s-a prăbușit la vest de Ormuz. 14 oameni au murit
- 16:33Tragedie aviatică în Franța: 11 persoane au murit după prăbușirea unui avion de mici dimensiuni
- 14:26Marea Neagră a devenit turcoaz. Fenomenul, văzut din spațiu
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

























