Actualitate· 1 min citire

Bărbat din Dolj, reținut după ce a fost prins de două ori conducând mașina, fără permis. Era și băut

Bărbat din Dolj, reținut după ce a fost prins de două ori conducând mașina, fără permis. Era și băut

Bărbat din Dolj, reținut după ce a fost prins de două ori conducând mașina, fără permis. Era și băut

Scris de Hantea Octavia Publicat: 24 dec. 2019, 15:02

Un bărbat de 35 de ani, din localitatea doljeană Moțăței, a fost reținut, luni, fiind acuzat de săvârşirea infracţiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere şi sub influenţa alcoolului.

Un bărbat de 35 de ani, din localitatea doljeană Moțăței, a fost reținut, luni, fiind acuzat de săvârşirea infracţiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere şi sub influenţa alcoolului.

Doljeanul a fost depistat de poliţişti, la data de 10 decembrie, în timp ce ar fi condus un autoturism, pe DN56, în localitatea Giubega, fără a avea permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.Patru zile mai târziu a fost din nou depistat, în Galicea, de această dată aflându-se și sub influenţa alcoolului.Astăzi, tânărul va fi prezentat unităţii de parchet, cu propuneri corespunzătoare.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate