Actualitate· 1 min citire

Bărbat din Olt, urmărit naţional, prins la Craiova

Bărbat din Olt, urmărit naţional, prins la Craiova

Bărbat din Olt, urmărit naţional, prins la Craiova

Scris de Hantea Octavia Publicat: 19 iun. 2020, 17:29

Olteanul avea o condamnare pentru distrugere

Un tânăr în vârstă de 20 de ani, din oraşul oltean Corabia, urmărit la nivel naţional, a fost prins de poliţiştii din Dolj.

Tânărul s-a prezentat la sediul Serviciului Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor Dolj.

Olteanul avea o condamnare pentru distrugere.

„Poliţiştii s-au deplasat la fața locului, cel în cauză fiind depistat și condus la sediul poliției. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabili faptul că instanța de judecată a dispus față de cel în cauză măsura educativă a internării într-un centru educativ pentru o perioadă de 1 an si 4 luni, pentru comiterea infracțiunii de distrugere”, se arată într-un comunicat remis de Poliţia Dolj.

Tânărul urmează să fie internat într-un centru educativ.

Sursa: Realitatea de Olt

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate