Actualitate· 1 min citire

Bărbat lovit de mașină, într-o comună din Dolj

IMG-20200620-WA0004

IMG-20200620-WA0004

Scris de Hantea Octavia Publicat: 20 iun. 2020, 20:58

Un bărbat în vârstă de 59 de ani, din comuna doljeană Bucovăț, a ajuns la spital, sâmbătă după-amiază, după ce a fost lovit de o mașină. 

Potrivit reprezentanţilor IPJ Dolj, un tanar de 29 de ani, din Bucovat, care conducea un autoturism pe DJ 552 pe raza comunei Bucovat, din cauza imprudentei la volan, a accidentat un barbat de 59 de ani, din Bucovat, care se deplasa neregulamentar pe partea carosabila, in aceeasi directie de mers.În urma accidentului, barbatul de 59 de ani a fost transportat la spital pentru acordarea de ingrijiri medicale.Politistii au intocmit dosar penal pentru vatamare corporala din culpa.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate