Actualitate· 1 min citire

Bătrână lovită de maşină, pe trecerea de pietoni, în Craiova

Bătrână lovită de maşină, pe trecerea de pietoni, în Craiova

Bătrână lovită de maşină, pe trecerea de pietoni, în Craiova

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 11 iul. 2020, 10:34

Evenimentul rutier s-a produs pe Bulevardul Carol I din municipiul Craiova

O femeie în vârstă de 87 de ani a ajuns la spital, sâmbătă dimineață, după ce, în timp ce traversa strada regulamentar, a fost lovită de o mașină, accidentul având loc în Craiova. 

Evenimentul rutier s-a produs pe Bulevardul Carol I din municipiul Craiova.

„Un bărbat de 43 de ani, din Murgași, care conducea pe Bulevardul Carol I, din Craiova, un ansamblu alcătuit dintr-un autoturism și o remorcă, a accidentat o femeie de 87 de ani, care s-ar fi angajat în traversarea regulamentară a drumului public. Femeia a fost transportată conștienta la spital”, spun reprezentanții IPJ Dolj.

Polițiștii au întocmit în acest caz un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate