Actualitate· 1 min citire

Continuă să plouă, în Dolj, până mâine dimineaţă. A fost prelungit codul galben

Blurred street scene through car windows with rain drop

Blurred street scene through car windows with rain drop

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 4 iun. 2019, 11:19

Codul galben de vreme rea a fost prelungit în judeţul Dolj, până miercuri la ora 3.00.

Potrivit meteorologilor, fenomenele vizate sunt manifestări de instabilitate atmosferică, cantități de apă însemnate.„În cea mai mare parte a țării vor fi averse ce vor avea și caracter torențial, descărcări electrice, intensificări ale vântului, vijelii și condiții de grindină”, transmite ANM.Cantitățile de apă vor depăși local 20-25 l/mp și pe arii restrânse 30...50 l/mp.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate