Actualitate· 1 min citire

Copil de 12 ani, din Işalniţa, care ar fi fumat o ţigară cu etnobotanice a ajuns la spital - FOTO

WhatsApp Image 2019-07-16 at 22.02.43

WhatsApp Image 2019-07-16 at 22.02.43

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 17 iul. 2019, 00:17

Un copil în vârstă de 12 ani, din Işalniţa, a ajuns la spital, marţi seara, după ce ar fi fumat o ţigară cu etnobotanice.

Purtătorul de cuvânt al ISU Dolj, Tania Vîlceanu, a declarat că este vorba de un copil în vârstă de 12 ani, care prezenta o stare de ameţeală, el fiind transportat cu ambulanţa SMURD la Spitalul Filantropia din Craiova.Ulterior, copilul a fost transportat la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Craiova.Potrivit unor surse locale, copilul, care este de etnie romă, ar fi fumat o ţigară cu etnobotanice.Până la ora transmiterii acestei ştiri, poliţiştii nu fuseseră sesizaţi, potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Dolj, Mihaela Gîrd.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate