Actualitate· 1 min citire

Coronavirusul a mai făcut o victimă în judeţul Dolj

Coronavirusul a mai făcut o victimă în judeţul Dolj

Coronavirusul a mai făcut o victimă în judeţul Dolj

Scris de Hantea Octavia Publicat: 19 iun. 2020, 13:54

Un bărbat în vârstă de 57 de ani, din judeţul Dolj, infectat cu noul coronavirus, a murit, decesul fiind raportat, vineri de Grupul de Comunicare Strategică. 

Un bărbat în vârstă de 57 de ani, din judeţul Dolj, infectat cu noul coronavirus, a murit, decesul fiind raportat, vineri de Grupul de Comunicare Strategică.

De la ultima raportare, de joi de la ora 10.00 până vineri la ora 10.00 au fost înregistrate 11 decese.  Între cei care şi-au pierdut viaţa sunt șase bărbați și cinci femei.

Bărbatul din judeţul Dolj era internat în spital, la Craiova, şi avea mai multe boli. Acesta avea o formă de cancer cu metastaze osoase, hepatice, pulmonare; pleurezie bilaterale, ascită, anus iliac, Ureterohidronefroza bilaterală, anemie, insuficienţă renală acută, acidoză metabolică, şi hipoglicemie.

Acesta este al şaptelea deces înregistrat în judeţul Dolj, din cauza infectării cu noul coronavirus.

Cor

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate