Actualitate· 1 min citire

COVID-19: Peste 700 de persoane sunt în carantină, în județul Dolj

COVID-19: Peste 700 de persoane sunt în carantină, în județul Dolj

COVID-19: Peste 700 de persoane sunt în carantină, în județul Dolj

Scris de Hantea Octavia Publicat: 3 apr. 2020, 12:06

O nouă informare a Prefecturii Dolj arată faptul că în județ sunt aproape 2.000 de persoane izolate și 734 în carantină, existând și situații când pentru că nu au respectat izolarea, oamenii au fost plasați în carantină. 

O nouă informare a Prefecturii Dolj arată faptul că în județ sunt aproape 2.000 de persoane izolate și 734 în carantină, existând și situații când pentru că nu au respectat izolarea, oamenii au fost plasați în carantină. 

„Astăzi 03 aprilie, ora 9.00, situația epidemiologică a județului Dolj se prezintă astfel: 1.893 de persoane sunt izolate voluntar la domiciliu, 734 de persoane se află în carantină, 256 persoane au ieșit din carantină, iar alte 2.845 au ieșit din izolare voluntară la domiciliu”, informează Prefectura Dolj.

Persoanele izolate la domiciliu sunt clinic sănătoase și nu prezintă simptomatologie specifică afectării de noul virus.

De asemenea, patru persoane au fost introduse în carantină, întrucât acestea nu ar fi respectat măsura izolării la domiciliu.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate