Actualitate· 1 min citire

Craiova: Femeie dusă la spital și testată pentru COVID-19 după ce i s-a făcut rău în autobuz

Craiova: Femeie dusă la spital și testată pentru COVID-19 după ce i s-a făcut rău în autobuz

Craiova: Femeie dusă la spital și testată pentru COVID-19 după ce i s-a făcut rău în autobuz

Scris de Hantea Octavia Publicat: 13 apr. 2020, 19:31

Unei persoane mai în vârstă i s-a făcut rău în autobuz, luni seara, la Craiova, iar pentru că cel care a sunat la 112 pentru a anunța evenimentul a spus că femeia ar avea febră, echipajul SMURD s-a prezentat la fața locului echipat corespunzător.

Unei persoane mai în vârstă i s-a făcut rău în autobuz, luni seara, la Craiova, iar pentru că cel care a sunat la 112 pentru a anunța evenimentul a spus că femeia ar avea febră, echipajul SMURD s-a prezentat la fața locului echipat corespunzător.

Femeia a fost preluată dintr-o stație de autobuz situată pe Bulevardul Dacia(Rocadă-Helmat). Întrucât a prezentat stare de leșin este posibil ca și din această cauză să-i fi crescut temperatura corpului, spun cadre medicale.

Echipajul SMURD a dus-o pe femeie la Spitalul Clinic Județean de Urgență Craiova, acolo findu-i recoltate probe pentru a se depista dacă este sau nu infectată cu noul coronavirus.

Probele se lucrează la Spitalul „Victor Babeș”, urmând ca mâine să vină rezultatul.

Sursă foto Facebook Ești din Craiova dacă...

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate