Actualitate· 1 min citire

Craiovenii care scuipă coji de seminţe sau aruncă chiştoace pe jos, amendaţi

65091456_641611989646479_3687676203293999104_n

65091456_641611989646479_3687676203293999104_n

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 26 iun. 2019, 13:32

Peste 120 de craioveni au fost amendaţi de Poliţia Locală pentru că au scuipat coji de seminţe pe domeniul public sau au aruncat ambalaje, PET-uri sau chiştoace de ţigări.

Potrivit unui comunicat remis de Poliţia Locală Craiova, au fost aplicate un număr total de 127 sancțiuni contravenționale, din care 89 amenzi și 38 avertismente, persoanelor ce au fost depistate că au murdărit domeniul public prin aruncarea de ambalaje, peturi, chiștoace de țigări, coji de semințe.Valoarea totală a sancțiunilor contravenționale a fost de 26.650 lei."Pe perioada de vară astfel de acțiuni vor avea caracter permanent, atât ziua, dar și pe timpul nopții", se mai arată în comunicatul citat.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate