Actualitate· 1 min citire

De pe băncile academiei, la șefia unei stații de pompieri din Olt

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 30 iul. 2018, 17:32

Sublocotenentul Andrei-Bogdan Nica, proaspăt absolvent al Academiei de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza”, arma „pompier”, este noul comandat al Staţiei de Pompieri Scorniceşti.

Anunţul a fost făcut pe pagina oficială de Facebook a ISU Olt.„Îi urăm bun venit în familia Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Matei Basarab” al județului Olt domnului sublocotenent Andrei-Bogdan Nica! Noul nostru coleg este absolvent al Academiei de Poliției «Alexandru Ioan Cuza», promoția 2018 și va ocupa funcția de comandant al Stației de Pompieri Scornicești. Îl asigurăm pe Andrei de tot sprijinul nostru și îi urmăm mult succes în cariera de salvator!”, transmite sursa citată.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate