Actualitate· 1 min citire

Dolj. 383 de persoane sunt izolate la domiciliu și 20 sunt în carantină

Dolj. 383 de persoane sunt izolate la domiciliu și 20 sunt în carantină

Dolj. 383 de persoane sunt izolate la domiciliu și 20 sunt în carantină

Scris de Hantea Octavia Publicat: 2 mar. 2020, 09:05

Cea mai nouă situație epidemiologică întocmită de către Prefectura Dolj, luni dimineață, indică faptul că 383 de persoane sunt izolate voluntar la domiciliu, 20 de persoane se află în carantină, iar o persoană suspectă de infecție cu coronavirus  este internată la Spitalul Clinic de Boli lnfecțioase si Pneumoftiziologie „Victor Babeș” Craiova.

Cea mai nouă situație epidemiologică întocmită de către Prefectura Dolj, luni dimineață, indică faptul că 383 de persoane sunt izolate voluntar la domiciliu, 20 de persoane se află în carantină, iar o persoană suspectă de infecție cu coronavirus  este internată la Spitalul Clinic de Boli lnfecțioase si Pneumoftiziologie „Victor Babeș” Craiova.

Persoanele izolate la domiciliu sunt clinic sănătoase și nu prezintă simptomatologie specifică afectării de către virusul COVID-19.

Până luni dimineață, la oar 08.30, în județul Dolj nu s-a înregistrat nicio îmbolnăvire cu virsul COVID-19.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate