Actualitate· 1 min citire

Dolj: Încă șase cazuri de îmbolnăvire cu Covid-19

Dolj: Încă șase cazuri de îmbolnăvire cu Covid-19

Dolj: Încă șase cazuri de îmbolnăvire cu Covid-19

Scris de Hantea Octavia Publicat: 29 mai 2020, 11:34

Numărul cazurilor de COVID-19, în județul Dolj, a crescut, în ultimele 24 de ore, de la 211 la 217 cazuri. 

Numărul cazurilor de COVID-19, în județul Dolj, a crescut, în ultimele 24 de ore, de la 211 la 217 cazuri.

Potrivit informării Prefecturii Dolj, astăzi, la ora 9.00, situația epidemiologică a județului Dolj se prezenta astfel: 4.372 de persoane sunt izolate voluntar la domiciliu, 42 de persoane se află în carantină, 2.878 de persoane au ieșit din carantină, 14.341 au ieșit din izolare voluntară la domiciliu, 155 de persoane vindecate
și 217 persoane confirmate pozitiv.

Din nou, au fost verificați și doljenii care ar trebui să respecte izolarea la domiciliu, patru persoane fiind depistate în afara locuinței.

În cazul acestora s-a luat măsura plasării în carantină insituţionalizată, fiind și amendate.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate