Actualitate· 1 min citire

Dolj: Prins drogat la volan

Dolj: Prins drogat la volan

Dolj: Prins drogat la volan

Scris de Ionut Jifcu Publicat: 30 iun. 2022, 14:52

Pozitiv la metamfetamină

Un tânăr în vârstă de 21 de ani, din comuna doljeană Ișalnița, este cercetat penal, după ce, noaptea trecută, a fost depistat drogat la volan. 

Acesta circula cu mașina prin comuna Ișalnița, fiind oprit pentru un control de către un echipaj din cadrul Secției nr.1 Poliție Rurală Melineşti.

Tânărul a fost testat de polițiști cu aparatul Drug test, rezultatul fiind pozitiv la consumul de metamfetamină. Acesta a fost condus la o unitate medicală pentru prelevarea de mostre biologice.

„În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe”, arată IPJ Dolj.

Sursa: Realitatea de Dolj

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate