Actualitate· 1 min citire

Două persoane la spital, în urma unui accident petrecut la Craiova

ambulanta-salvare-112

ambulanta-salvare-112

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 14 sept. 2019, 12:21

Două persoane au ajuns la spital, sâmbătă dimineaţa, în urma uni accident rutier petrecut într-o intersecţie din Craiova.

Purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Cosmin Grădinaru, a declarat că evenimentul rutier s-a petrecut pe fondul neacordării de prioritate."Un tânăr de 29 de ani, din Craiova, care conducea un autoturism pe strada Frații Buzești, la intersecția cu strada Alexandru Macedonski nu ar fi respectat semnificatia indicatorului Oprire , intrând în coliziune cu o autoutilitară care circula pe strada Alexandru Macedonski și care era condusă de un bărbat de 53 de ani, din Craiova", a declarat reprezentantul IPJ Dolj.În urma accidentului, conducătorul autoturismului și un pasager în vârstă de 44 de ani, din aceeași mașină, au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale.Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate