Actualitate· 1 min citire

Eugen Georgescu a obținut postul de director al Spitalului Județean de Urgență Craiova

spital-urgenta-Craiova

spital-urgenta-Craiova

Scris de Hantea Octavia Publicat: 29 ian. 2019, 21:17

Medicul Eugen Georgescu este, începând de marți, directorul Spitalului Județean de Urgență Craiova, obținând la concursul organizat pentru ocuparea acestei funcții nota 9,31.

Eugen Georgescu a fost singurul candidat, acesta prezentând proiectul de management în data de 28 ianuarie, rezultatul final fiind afișat marți.Pentru acest post a mai depus dosarul și medicul urolog Mugur Riza, cel care și-a și pierdut locul de muncă din cauza scandalurilor provocate în cadrul unității spitalicești, dar a fost respins întrucât nu a îndeplinit toate condițiile pentru a candida.Eugen Georgescu a fost manager interimar al spitalului din Bănie timp de aproximativ patru luni, înlocuindu-l pe Alin Demetrian. Georgescu este șef de lucrări și medic primar chirurg, fiind fiului marelui chirurg, Ion Georgescu.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate