Advertising
Familia unei paciente decedate la Spitalul Județean de Urgență Craiova, nemulțumită că nu o poate lua pe femeie acasă. Ce spune conducerea instituției și de ce cazul a devenit unul medico-legal

Familia unei paciente decedate la Spitalul Județean de Urgență Craiova, nemulțumită că nu o poate lua pe femeie acasă. Ce spune conducerea instituției și de ce cazul a devenit unul medico-legal
Scris de Hantea Octavia Publicat: 1 mai 2020, 14:46
Familia unei paciente decedate, joi, la Spitalul Județean de Urgență Craiova, reclamă faptul că nu o pot lua pe femeie acasă, pentru a o înmormânta și nu înțelege de ce procedura este așa greoaie. Reprezentanții spitalului au cerut, în această situație, efectuarea unei necropsii pentru a se cunoaște cu exactitate cauza decesului.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News


























