Actualitate· 1 min citire

Fără apă caldă, într-un cartier din Craiova, din cauza unei conducte sparte

apa5

apa5

Scris de Hantea Octavia Publicat: 15 aug. 2019, 09:45

O avarie produsă, joi dimineată, în reţeaua de transport agent termic aparținând CEO- Sucursala Electrocentrale II Craiova, a a lăsat mai multe blocuri din cartierul Craiovița Nouă fără apă caldă.

Potrivit directorului SE II Craiova, Dan Vasile, este vorba despre punctele termice 13 și 14, conducta subterană aflându-se în zona depoului de tramvaie.„Avem înregistrată o avarie pe reţeaua de transport. Sunt afectate două puncte termice, 13 și 14, din Craiovița Nouă.  Sperăm ca în cursul acestei seri să încheiem reparaţiile. Totul în funcție de ce apare în timpul lucrărilor. Avaria s-a produs din cauza vechimii reţelei. Este partea noastră, nu a Termoficării, pentru că rețeaua, până la punctul termic ține de CEO”, a declarat Vasile.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate