Actualitate· 1 min citire

Femeia care și-a ucis copilul prin sugrumare, în arest preventiv

Scris de Hantea Octavia Publicat: 24 iul. 2018, 12:20

Femeia de 33 de ani, din județul Dolj, care în noaptea de duminică spre luni, și-a ucis copilul prin sugrumare, a fost arestată preventiv pentru următoarele 30 de zile. 

Fapta s-a petrecut în localitatea Unirea din Dolj, aceasta povestindu-le anchetatorilor și soțului că a recurs la un asemenea gest crezând că lângă ea se află un spirit malefic, nu propriul copil. Femeia mai are doi copii, unul de 6 ani și altul de doar un anișor. Aceasta este angajată a Direcției pentru Protecția Copilului Dolj și se afla în concediul pentru creșterea copilului.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate