Actualitate· 1 min citire

Femeie din Craiova, în stare foarte gravă, după ce a fost accidentată pe trecerea de pietoni

accident.kaife0vsz3-1000x600

accident.kaife0vsz3-1000x600

Scris de Hantea Octavia Publicat: 14 aug. 2019, 20:02

O femeie în vârstă de 73 ani, din Craiova, a ajuns în stare foarte gravă la spital, miercuri seară, după ce a fost lovită de o autoutilitară, pe o trecere de pietoni.

Potrivit IPJ Dolj, accidentul a avut loc la intersecția străzilor Râului și Brestei.„Un tânăr de 23 de ani, din Ghidici, care conducea o autoutilitara pe strada Raului din Craiova, in zona intersecției cu strada Brestei, a accidentat o femeie de 73 de ani, din Craiova, care traversa pe trecerea de pietoni. Victima nu era conștientă când a fost transportata la spital pentru îngrijiri medicale", au transmis reprezentanții IPJ Dolj.Polițiștii au întocmit dosar pentru vătămare corporală din culpă. 

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate