Actualitate· 1 min citire

Grădinița Phoenix, reabilitată cu fonduri europene

FB_IMG_1589810574917

FB_IMG_1589810574917

Scris de Hantea Octavia Publicat: 18 mai 2020, 17:09

Primarul Craiovei a anunțat că, astăzi, a semnat un contract de finanțare din fonduri europene nerambursabile, respectiv ????????? ????????? ?? ???????? ???? ????????????? ??????????????? ?????????? ?? ?????????? ??? ?????????? ??????? - ????????? ?? ?????? ????????? ???????. 

Clădirea în care funcționează această grădiniță va fi renovată și dotată din bani europeni.Principalele lucrări ce vor fi efectuate sunt: anveloparea clădiriir, reabilitarea instalațiilor termice și de apă caldă menajeră, instalarea de sisteme alternative pentru producerea de energie termică, instalarea unui sistem de climatizare, reabilitarea și modernizarea instalațiilor de iluminat, amenajarea unui loc de joacă, dotarea fiecărei încăperi din clădire prin achiziția de mobilier și dotări pentru sălile de clasă, echipamente pentru bucătărie și spălătorie, echipamente IT, și alte dotări necesare funcționării. 

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate