Actualitate· 1 min citire

Investiție din fonduri europene la Jandarmeria Dolj

Investiție din fonduri europene la Jandarmeria Dolj

Investiție din fonduri europene la Jandarmeria Dolj

Scris de Hantea Octavia Publicat: 21 mai 2020, 13:54

Sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean „Mihai Bravul” Dolj va fi reabilitat cu fonduri europene, contractul de finanțare fiind semnat, astăzi. 

Sediul Inspectoratului de Jandarmi Județean „Mihai Bravul” Dolj va fi reabilitat cu fonduri europene, contractul de finanțare fiind semnat, astăzi. 

Investiția se ridică la suma de 2.513.877 de lei, din care 1.720.795,08 lei reprezintă finanţare nerambursabilă din fonduri europene, anunță reprezentanții IJJ Dolj.

Inspectoratul de Jandarmi Judeţean Dolj este printre primele unităţi ale Jandarmeriei Române care beneficiază de astfel fonduri gestionate la nivel regional.

„Proiectul vizează îmbunătăţirea condiţiilor de muncă şi viaţă ale personalului unităţii, într-o clădire construită în anul 1980, prin creşterea eficienţei energetice, reabilitarea şi modernizarea instalaţiilor pentru transportul agentului termic şi a apei calde menajere”, se arată într-un comunicat de presă al IJJ Dolj.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate