Actualitate· 1 min citire

Ministrul Energiei ajunge la Termocentrala II Craiova

Ministrul Energiei ajunge la Termocentrala II Craiova

Ministrul Energiei ajunge la Termocentrala II Craiova

Scris de Hantea Octavia Publicat: 18 feb. 2019, 13:53

Ministrul Energiei, Anton Anton, va ajunge la Craiova, joi, la Termocentrala II din municipiu, urmând să discute cu reprezentanții structurii despre actualele probleme și despre viitorul acestei subunități CEO.

Potrivit directorului Sucursalei II Craiova, Dan Vasile, această vizătă este efectuată din inițiativa ministrului.„Domnul ministru va face și o vizită centralei de la Craiova. Dumnealui a dorit acest lucru. Se vor pune în discuție aspectele tehnice, vom vorbi despre problemele cu care ne confruntăm și vedem ce vom face și în viitor. Vor fi și declarații de presă, dar urmează să vă comunicăm programul”, a menționat Dan Vasile.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate