Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru: Liber la mers în parc sau la picnic, dar fără locurile de joacă

Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru: Liber la mers în parc sau la picnic, dar fără locurile de joacă
Ministrul Sănătății a declarat marți seară că se va putea ieși la picnic în parc, dar numai în interiorul respectivului parc, dar locurile de joacă vor rămâne închise și după 15 mai. Nelu Tătaru le recomandă autorităților locale să redeschidă parcurile, dar nu și locurile de joacă pentru copii. „Picnicurile în aer liber sunt permise dacă nu ieșim din localitate. Parcurile nu le-am închis noi. Au fost închise de autoritățile locale. Recomandarea este să le redeschidă, dar nu și locurile de joacă”, a afirmat Nelu Tătaru, marți seară, la un post tv. „Trebuie să intrăm în normalitate, dar gradual, precaut, controlat”, a mai avertizat ministrul Sănătății.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News


























