Actualitate· 1 min citire

Nereguli în magazinele din incinta școlilor doljene

politia-magazin-700x340

politia-magazin-700x340

Scris de Hantea Octavia Publicat: 5 sept. 2019, 13:13

Mai multe magazine care funcționează în incinta sau lângă școlile din județul Dolj au fost verificate, miercuri, de către polițiști, aproape jumătate dintre unități fiind amendate. 

Potrivit IPJ Dolj, au fost verificați 42 de agenți economici, pentru neregulile constatate fiind aplicate 20 de sancţiuni contravenţionale, în valoare de 126.000 de lei.Totodată, acolo unde situația a impus-o, au fost confiscate mărfuri şi sume de bani.Într-o asemenea situație s-a aflat un agent economic din Craiova, care a fost sancționat, confiscându-i-se și produsele alimentare în valoare de 525 de lei întrucât nu avea documente justificative pentru acestea. 

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate