Actualitate· 1 min citire

Plan roșu de intervenție pentru un accident cu 13 victime în Teleorman

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 27 iun. 2018, 11:37

Planul roșu de intervenție a fost pus în aplicare de autorități în județul Teleorman, unde pe centura orașului Alexandria a avut loc un accident cu 13 victime.

Purtătorul de cuvânt al ISU Teleorman Gelu Dragomir a declarat că trei autovehicule, printre care un autoturism, au fost implicate în accident.„Este un accdient rutier cu victime multiple, circa, 13 pe centura Alexandriei, la intersecția cu șoseaua Lăceni. S-a pus în aplicare Planul Rosu începând cu ora 11:15”, a afirmat Dragomir.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate