Actualitate· 1 min citire

Prefectul judeţului Dolj are coronavirus

Prefectul judeţului Dolj are coronavirus

Prefectul judeţului Dolj are coronavirus

Scris de Ionut Jifcu Publicat: 14 dec. 2020, 11:59

Nu sunt angajaţi ai Prefecturii Dolj care au intrat în izolare

Prefectul de Dolj, Nicuşor Roşca, a fost testat pozitiv pentru noul coronavirus, după ce a acuzat simptome specifice bolii.

 Potrivit purtătorului de cuvânt al Prefecturii Dolj, Anca Ochianu, el este internat la Spitalul de Boli Infecțioase ”Victor Babeș” din Craiova, iar starea sa de sănătate este, în general, bună, însă are în continuare frisoane și se află sub tratament.

Sursa citată mai precizează că nu sunt angajaţi ai Prefecturii Dolj care au intrat în izolare.

88 de cazuri noi de coronavirus au fost raportate, luni, în judeţul Dolj.

Sursa: Realitatea de Dolj

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate