Actualitate· 1 min citire

Preot și cântăreț bisericesc, din Dolj, amendaţi pentur că nu au purtat mască în timpul unei slujbe de sfințire

Preot și cântăreț bisericesc, din Dolj, amendaţi pentur că nu au purtat mască în timpul unei slujbe de sfințire

Preot și cântăreț bisericesc, din Dolj, amendaţi pentur că nu au purtat mască în timpul unei slujbe de sfințire

Scris de Ionut Jifcu Publicat: 27 oct. 2020, 09:46

În acest caz, polițiștii s-au sesizat din oficiu

Patru persoane, între care un preot și un cântăreț bisericesc, au fost sancționate, luni, după ce au fost depistate că participau la o slujbă de sfințire a unei troițe fără a purta mască de protecție. 

Evenimentul a avut loc, potrivit IPJ Dolj, în satul Braniște din comuna Podari, județul Dolj.În acest caz, polițiștii s-au sesizat din oficiu.„În urma verificarilor efectuate, polițiștii au stabilit faptul că 4 persoane nu au respectat masurile individuale de protecție, fiind astfel aplicate patru sancțiuni contraventionale conform Lg 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea si combaterea efectelor pandemiei de Covid 19, în valoare de 1.000 de lei”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Mihaela Sadoveanu.Sursa: Realitatea de Dolj

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate