Actualitate· 1 min citire

Președintele Consiliului Concurenței, întâlnire cu autoritățile și oamenii de afaceri din județul Gorj

Scris de Hantea Octavia Publicat: 4 iul. 2018, 12:33

Președintele Consiliului Concurenței, alături de alți directori din cadrul instituției, a ajuns miercuri la Târgu Jiu. Bogdan Chirițoiu a susținut, la orele 11.00, o conferință la sediul Prefecturii Gorj, punctând noutățile din domeniul concurenței. 

Președintele Consiliului Concurentei s-a întâlnit atât cu autoritățile locale, cât și cu reprezentanți ai mediului de afaceri din județul Gorj. „Scopul principal al vizitei îl constituie intensificarea colaborării cu autoritățile locale și mediul de afaceri în privința creșterii gradului de cunoaștere a regulilor și bunelor practici din domeniul concurenței la nivel regional”, au transmis reprezentanții Prefecturii Gorj.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate