Actualitate· 1 min citire

Primarul unei comune din Dolj a încetat din viață

646x404

646x404

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 24 feb. 2019, 10:33

Unul dintre cei mai longevivi edili din Dolj, primarul comunei Podari, Constantin Gheorghiță, a murit duminică dimineață, la un spital din capitală.

Primarul avea probleme cardiace, iar în urmă cu o săptămână, a fost supus unei intervenții chirurgicale, însă în timpul operației au apărut complicații, medicii bucureșteni ținându-l în comă indusă.Familia a încerca transferul acestuia în Turcia, însă starea sa fizică nu a mai permis.Constantin Gheorghiță era primar al comunei Podari încă din anul 1996.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate