Actualitate· 1 min citire

Protest în faţa Spitalului Craiova. Oamenii sunt nemulţumiţi de conducerea unităţii medicale

Protest în faţa Spitalului Craiova. Oamenii sunt nemulţumiţi de conducerea unităţii medicale

Protest în faţa Spitalului Craiova. Oamenii sunt nemulţumiţi de conducerea unităţii medicale

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 7 nov. 2019, 09:20

oamenii acuză conducerea de un management defectuos, care a dus la imposibilitatea asigurării necesarului pentru buna desfăşurare a activitaţii.

Mai mulţi angajaţi ai Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Craiova protestează, joi dimineaţa, în faţa unităţii, fiind nemulţumiţi de conducere.

Potrivit sindicaliştilor, oamenii acuză conducerea de un management defectuos, care a dus la imposibilitatea asigurării necesarului pentru buna desfăşurare a activitaţii.O altă problemă invocată este lipsa voucherelor de vacanţă.Managerul spitalului s-a închis în birou şi le-a spus oamenilor că îi va primi, dar abia la ora 12.00.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate