Actualitate· 1 min citire

Ședință la Cotroceni. Iohannis, întâlnire cu miniștrii. Noi măsuri în lupta cu COVID-19

Ședință la Cotroceni. Iohannis, întâlnire cu miniștrii. Noi măsuri în lupta cu COVID-19

Ședință la Cotroceni. Iohannis, întâlnire cu miniștrii. Noi măsuri în lupta cu COVID-19

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 27 apr. 2020, 09:43

Președintele Klaus Iohannis i-a chemat din nou în ședință pe miniștri

Președintele Klaus Iohannis i-a chemat din nou în ședință pe miniștri, la ora 12:00, la Palatul Cotroceni. Discuțiile vor viza măsurile de gestionare a crizei.

Președintele României, domnul Klaus Iohannis, va avea luni, 27 aprilie a.c., ora 12:00, la Palatul Cotroceni, o ședință privind măsurile de gestionare a epidemiei COVID-19 cu Prim-ministrul României, Ludovic Orban, Ministrul Sănătății, Nelu Tătaru, Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, Ministrul Educației și Cercetării, Monica Anisie, și șeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, secretar de stat în Ministerul Afacerilor Interne, Raed Arafat, informează Administrația Prezidențială.

La finalul ședinței, Iohannis va susține o declarație de presă.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate