Actualitate· 1 min citire

Spitalele din Craiova sunt în carantină

Spitalele din Craiova sunt în carantină

Spitalele din Craiova sunt în carantină

Scris de Hantea Octavia Publicat: 9 mar. 2020, 09:28

Toate spitalele din Craiova sunt în carantină, până pe data de 31 martie, potrivit auorităților locale. 

Toate spitalele din Craiova sunt în carantină, până pe data de 31 martie, potrivit auorităților locale. 

Decizia a fost luată  imediat după ce a fost dat ordinul  în privința măsurilor ce se impun pentru a preveni infectarea cu noul virus.

În această perioadă, se sistează total și stagiile de practică ale elevilor școlilor sanitare sau ale studenților, excepție fiind în cazul voluntariatului.

La sfârșitul lunii se face o analiză în fucție de care se mai prelungește perioada de carantină sau se revine la programul normal de vizite.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate