Actualitate· 1 min citire

Spitalul „Victor Babeş“ din Craiova are spălătorie şi cantină renovate şi utilate

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 19 iul. 2018, 15:08

Spălătoria şi cantina Spitalului de Boli Infecţioase „Victor Babeş“ din Craiova, renovate şi utilate cu fonduri de la primăria Slatina, au fost inaugurate, joi, de reprezentanţii municipalităţii.

Primarul Craiovei, Mihail Genoiu, a declarat că vor continua investiţiile începute în sistemul de sănătate din oraş.„Continuăm investițiile în sănătate începute în mandatul doamnei Lia Olguta Vasilescu! Astăzi am inaugurat spălătoria și cantina Spitalului Victor Babeș, proaspăt renovate și utilate la cele mai înalte standarde“, a scris Genoiu, pe Facebook.Pentru modernizarea spălătoriei și bucătăriei din incinta Spitalului de Boli Infecţioase „Victor Babeş“, Primăria Craiova a investit peste un milion de lei.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate