Advertising
Tânăr de etnie romă din Dolj, amendat de două ori, după o rugăciune revoltătoare spusă în biserică: „Ferește-ne pe noi țiganii de virusul acesta și îl dă către români, ca să moară toți românii”

Tânăr de etnie romă din Dolj, amendat de două ori, după o rugăciune revoltătoare spusă în biserică: „Ferește-ne pe noi țiganii de virusul acesta și îl dă către români, ca să moară toți românii”
Scris de Hantea Octavia Publicat: 22 apr. 2020, 15:04
Un tânăr din localitatea doljeană Cetate a fost amendat de două ori, după ce s-a filmat în biserica din localitate în timp ce e se ruga „să moară toți românii și țiganii să trăiască”. Inițial, polițiștii au constatat că filmarea era din data de 22 februarie, dar efectuând cercetări au mai depistat că acesta făcuse o înregistare și în data de 5 aprilie.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News


























