Actualitate· 1 min citire

Tânără de 19 ani, lovită de mașină

masina_politie_

masina_politie_

Scris de Hantea Octavia Publicat: 15 feb. 2020, 10:37

O tânără în vârstă de 19 de ani, din localitatea doljeană Apele Vii, a ajuns la spital, vineri seara, după ce a fost lovită de o mașină, când traversa strada printr-un loc nepermis.

Accidentul a avut loc pe Calea București, în Craiova, zona Rotonda."Un bărbat de 29 de ani, din Craiova, conducea un autovehicul pe Calea București și a accidentat o tânără de 19 ani, din Apele Vii, care s-a angajat neregulamentar în traversarea străzii. Tânără a fost transportată la spital, conștientă", a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Cosmin Grădinaru.Poliţiştii au deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate