Actualitate· 1 min citire

Trei persoane au ajuns la spital după ce un autoturism a intrat sub un TIR, la Filiaşi | FOTO

filiasi2

filiasi2

Realitatea de Craiova
Scris de Realitatea de Craiova Publicat: 13 iul. 2019, 11:18

Trei persoane, printre care doi adolescenţi în vârstă de 16 şi 19 ani, au ajuns la spital, noaptea trecută, după ce un autoturism a lovit un TIR din spate, intrând sub el. Evenimentul rutier s-a petrecut în oraşul Filiaşi, judeţul Dolj.

Purtătorul de cuvânt al ISU Dolj, Tania Vîlceanu, a declarat că victimele aveau mai multe traumatisme, dar conştiente, fiind transportate la Spitalul Craiova."În oraşul Filiași a avut loc un accident rutier, un autoturism intrând sub un TIR, din care au rezultate trei victime conștiente. Au intervenit pompierii Detaşamentului 1 cu o ambulanţă SMURD de terapie intensiva mobilă, descarcerare, o ambulanţă SMURD tip B de la Secția Craiova şi o ambulanţă SAJ. Cele trei victime au politraumatisme din accident, constiente si cooperante - un bărbat de 54 ani şi doi adolescenţi de 16 si 19 ani. Toţi au fost transportaţi la Spitalul nr. 1 din Craiova", a declarat reprezentantul ISU Dolj.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate