Actualitate· 1 min citire

Un tânăr din Dolj, care şi-a tâlhărit bunicul, reţinut de poliţişti

Un tânăr din Dolj, care şi-a tâlhărit bunicul, reţinut de poliţişti

Un tânăr din Dolj, care şi-a tâlhărit bunicul, reţinut de poliţişti

Scris de Ionut Jifcu Publicat: 27 ian. 2021, 12:07

Bărbatul urmează să fie prezentat unităţii de parchet cu propunere de arestare preventivă

Un bărbat în vârstă de 37 de ani, din comuna Gherceşti, județul Dolj, a fost reținut, marți, fiind bănuit de comiterea infracţiunii de tâlhărie calificată.

Purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Mihaela Sadoveanu, a menționat că bărbatul, în data de 14 ianuarie, în timp ce se afla în curtea locuinței din comuna Ghercești, l-ar fi obligat pe bunicul său, amenințându-l și devenind violent, să-i dea suma de 1.800 de lei.„În urma probatoriului administrat de poliţişti, bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore pentru comiterea infracţiunii de tâlhărie calificată, fiind introdus în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă al I.P.J. Dolj”, a declarat Sadoveanu.Astăzi, bărbatul urmează să fie prezentat unităţii de parchet cu propunere de arestare preventivă.Sursa: Realitatea de Dolj

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate