Politica· 1 min citire

Cosmin Vasile nu s-a hotărât dacă îi ia locul lui Manda în Parlament

Cosmin Vasile nu s-a hotărât dacă îi ia locul lui Manda în Parlament

Cosmin Vasile nu s-a hotărât dacă îi ia locul lui Manda în Parlament

Scris de Hantea Octavia Publicat: 5 iun. 2019, 10:47

Vicepreședintele Consiliului Județean Dolj, Cosmin Vasile, spune că se mai gândeşte dacă va merge în Senatul României, pe locul rămas liber după ce Claudiu Manda a fost ales în Parlamentul European.

În mod normal, Cosmin Vasile poate ocupa acest loc întrucât este următorul candidat aflat pe lista din 2016.Contactat telefonic, vicepreședintele CJ Dolj a spus că nici până la această dată nu s-a gândit la acest aspect și că va lua o decizie după efectuarea unei analize în acest sens.„Eu sunt în concediu, săptămâna aceasta. Nu m-am gândit la ce voi face. Când o să revin o să facem o analiză și vom vedea”, a declarat Cosmin Vasile.Claudiu Manda a fost ales pe listele Partidului Social Democrat în Parlamentul European, de pe locul al treilea. Acesta a condus, în cadrul Parlamentului României, Comisia de Control a SRI. 

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Politica