GEORGE SIMION, DESPRE DOSARUL PENAL DUPĂ REPARAȚIILE DE LA PECHEA: I-AM SPERIAT, VOR SĂ NE ELIMINE. APEUL LANSAT ROMÂNILOR

GEORGE SIMION, DESPRE DOSARUL PENAL DUPĂ REPARAȚIILE DE LA PECHEA: I-AM SPERIAT, VOR SĂ NE ELIMINE. APEUL LANSAT ROMÂNILOR
Voluntarii AUR, care au reparat o stradă din Pechea, localitatea calamitată de inundații, s-au pricopsit cu dosar penal pentru că lucrările au fost făcute fără autorizație și fără personal calificat. Liderul AUR recunoaște că s-a intervenit fără autorizație, însă a transmis că acest lucru este posibil în caz de forță majoră. Pe de altă parte, Simion pune dosarul pe seama competiției politice și spune că demersurile partidului i-au speriat pe contracandidați. Până acum, transmite liderul AUR, statul român și Uniunea Europeană nu au făcut nimic pentru cei afectați de inundații.
Citește și
- 11:31Președintele Israelului vine în România. Isaac Herzog va fi primit la Cotroceni și va vorbi în Parlament
- 08:28Nicușor Dan participă la reuniunea din Polonia. Care este miza discuțiilor
- 08:16Liderii PSD au ieșit la atac după negocierile eșuate. Atac dur la adresa lui Bolojan: „Își bate joc de români!”
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

























