Politica· 1 min citire

Lia Olguța Vasilescu: „99% vreau să candidez la Primăria Craiovei”

Lia Olguța Vasilescu: „99% vreau să candidez al Primăria Craiovei”

Lia Olguța Vasilescu: „99% vreau să candidez al Primăria Craiovei”

Scris de Hantea Octavia Publicat: 13 ian. 2020, 09:14

Lia Olguța Vasilescu, fost ministru al Muncii, a declarat că încă nu s-a hotărât să candideze pentru un post în cadrul PSD, acest lucru depinzând, spune aceasta, dacă se va înscrie sau nu pentru un nou mandat la Primăria Craiovei. 

Lia Olguța Vasilescu, fost ministru al Muncii, a declarat că încă nu s-a hotărât să candideze pentru un post în cadrul PSD, acest lucru depinzând, spune aceasta, dacă se va înscrie sau nu pentru un nou mandat la Primăria Craiovei. 

„Depinde foarte mult de decizia pe care o voi lua - dacă voi candida sau nu la Primăria Craiovei. În proporţie de 99% vreau să candidez la Primăria Craiovei”, a menționat Lia Olguța Vasilescu, într-o conferință de presă.Lia Olguța Vasilescu a mai ocupat funcția de primar al Băniei în perioada 2012 - 2017.În luna ianuarie 2017, Vasilescu a preluat portofoliul Ministerului Muncii, pe care l-a deținut până în noiembrie 2018.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Craiova și pe Google News

Mai multe știri din Politica